Na start se postavily i minibiky

Krásno - Přes dvě stovky vozů navštívilo dvoudenní víkednovou akční zábavu na krásenském letišti. Už po druhé se tu sešli nejen majitelé vozů švédské značky, ale i fanoušci automobilových závodů na Saab open action II. Víkendový sraz začal již v pátek večer volnou zábavou, ale pořádně si motorističtí fandové užili až v sobotu, kdy bylo na programu několik soutěžních disciplín. Soutěžní den zahájil sprint slalom. Přihlášení jezdci byli rozděleni dle typu motoru na injection a turbo. V kategorii nepřeplňovaných motorů si nejrychleji

poradil s kuželovým slalomem Jiří Šťástka z Lokte se svým brčalově zeleným Opelem Corsa. Druhým nejrychlejší jezdcem byl Martin Stibor BMW. Zbylá část mužských závodníku se musela poklonit před jedinou ženou startovního pole. Třetí nejlepší byla totiž Markéta Němcová s Opelem Astra. Slalom přeplňovaných vozů vyhrál Mikuláš Molnárfi se Saabem 900 před Jakubem Štěpánkem (Saab 900) a Luďkem Stoličným (Saab 9-3). Se sprintu na 400 metrů vládl atmosférickým motorům Radek Makar s BMW, v kategorii turbo nenašel přemožitelé Vráťa Maršíček s Mitsubishi Eclipse.

Ten také získal první cenu za absolutně nejrychlejší a nejhezčí vůz srazu. Divácky nejpřitažlivější byl zřejmě závěrečný, již neklasifikovaný paralelní sprint, ve kterém mohl startovat každý a s čímkoliv. Na startu se tak objevily i motorky, dodávky, minimotorky nebo třeba závodní motokáry. "Počítal jsem s větší účastí. Budeme to muset pro příští rok lépe propagovat. Jinak proběhlo všechno v pořádku," zhidnotil dvoudenní akci hlacní pořadatel Petr Šťastný z Lokte, který pro návštěvníky kromě soutěží připravil i doprovodné akce, jako horolezeckou stěnu nebo pronájem terenních bugin.